Hakkımızda     
 
Kalp krizi riskinizi öğrenin
Kalp krizi riskinizi öğrenin Hastalıklardan korunmak, tedaviden daha garantili ve kolay bir yoldur. Bu durumu kalp-damar hastalıklarıyla ilgili "risk analizleri" de doğruluyor. Eğer elli yaşından genç ve kalp hastalığı riski fazla olan biriyseniz "kalp riskinizi" yönetmeniz daha da önem kazanıyor. Hastalık bir kez ortaya çıktığında geriye dönmek, risk faktörlerini ortadan kaldırmak ya da azaltmak güçleşiyor, başarı şansı azalıyor.
Murat GÜNEY
KritİK: Aşk dedikleri…
KritİK: Aşk dedikleri… Aşk, belki de dünyadaki en gizemli, en esrarengiz, en çözümsüz, en eski…
Erim HISIM
KritİK: Geleceğin Dünyası ve İK
KritİK: Geleceğin Dünyası ve İK Sene ikibinkırk küsur, günlerden hafta içi, bir kış günü ama soğuk değil. Yok küresel ısınma değil artık ısınma teknolojisi tüm açık alanları ısıtır hale geldi.
Erim HISIM
KritİK: İş Aramaya Ne zaman Başlamalı…
KritİK: İş Aramaya Ne zaman Başlamalı… Bu cümle duyulana kadar çoktan başlanmış olmalı, eğer başlanmadıysa hemen başlanmalı.
Erim HISIM
KritİK: Eğitim önemli mi?
KritİK: Eğitim önemli mi? Batı Dünyasında eğitimin ne denli önemli olduğunu ve öyle karşılandığını biliyoruz. Bunun sonuçları olarak aramızdaki seviye farkı da ortada.
Erim HISIM
KritİK: İdare etmek…
KritİK: İdare etmek… “İdare etmek”. Bu gün sokağa çıksak ve yüz kişiye sorsak(malum ya yüz kişiye sormadan olmaz), “idare etmek” nedir diye.
Erim HISIM
KritİK: İşimiz şansa mı kaldı?
KritİK: İşimiz şansa mı kaldı? Piyasadaki daralmalar ne yazık ki her yönü ile devam etmektedir. Öncelikle ortaya çıkan sanayi üretim istatistikleri bunun en son canlı delilidir
Erim HISIM
Ayrılan Memura İkramiye Geçmiş Dönemi Kapsamıyor
Ayrılan Memura İkramiye Geçmiş Dönemi Kapsamıyor Memuriyetten ayrılıp, 3.5 yıldan çok prim ödeyip SSK, Bağ-Kur veya özel banka sandıklarından emekli olanlar ile 3.5 yıldan az prim ödeyip Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar için 5 Haziran'a kadar yeni bir düzenleme yapması gerekiyordu ve gerekli kanun teklifi TBMM'ye verildi
Ali TEZEL
KOBİ’lerin İnsan Kaynakları Ajandası
KOBİ’lerin İnsan Kaynakları Ajandası Kurumsallaşmanın ilk adımı kurumsallaşmanın gerçekten istenmesidir. Hatta bunun son adımı da yine kurumsallaşmanın gerçekten istenmesidir.
Erim HISIM
Doğum parası davayla alınır
Doğum parası davayla alınır 2009 Ağustos’unda doğum öncesi 20 gün ücretsiz izin kullandım. 21 Ağustos günü de doğum iznine çıkmak için raporum başladı. İşverenim de ücretsiz iznin formuma istinaden SSK gün primlerimi ödemedi.
Ali TEZEL
İnsan Kaynakları Kime Hizmet Ediyor
İnsan Kaynakları Kime Hizmet Ediyor Bu kez masaya insan kaynaklarını ve daha doğrusu bu kavramın kime hizmet ettiğini yatırmaya çalışacağım. Kulağıma söylemlerinizin geldiğini hisseder gibiyim, büyük olasılıkla kime hizmet edebilir ki diyorsunuz ve bu adresi kurumun tepesinde arıyorsunuz.
Erim HISIM
Bağ-Kur’da 5 yılı aşan borç yasadışı olarak silinmiyor
Bağ-Kur’da 5 yılı aşan borç yasadışı olarak silinmiyor Yaklaşık 2.5 milyon kadar Bağ-Kur sigortalısı, süresi içinde primlerini ödemedikleri için birikmiş prim borçlarıyla karşı karşıya geldiler.
Ali TEZEL
Vefat Eden Sigortalılardan Dolayı Sgk’dan Ölüm Aylığı Bağlanması Uygulamasında Son Durum
Vefat Eden Sigortalılardan Dolayı Sgk’dan Ölüm Aylığı Bağlanması Uygulamasında Son Durum Sosyal güvenlik olgusu çağdaş sosyal yaşamın en önemli ihtiyaçlarından birisi olarak ana rahmine düşmeden başlayarak ölüme kadar insanın bütün yaşamını etkilemektedir.
Şevket TEZEL
5510 Sayılı Kanuna Dair Yargı İçtihatları Işığında Tüm Emekli Aylıklarının Haczi Ve Buna Karşı İşlem Esasları
5510 Sayılı Kanuna Dair Yargı İçtihatları Işığında Tüm Emekli Aylıklarının Haczi Ve Buna Karşı İşlem Esasları
Şevket TEZEL
SGK isteğe bağlı uygulamasında Kanunu yine takmıyor--Fazla ödediklerinizi SGK'dan geri isteyin
SGK isteğe bağlı uygulamasında Kanunu yine takmıyor--Fazla ödediklerinizi SGK'dan geri isteyin SGK isteğe bağlı uygulamasında Kanunu yine takmıyor 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve bu Kanuna göre düzenlenmiş ikincil mevzuatlar, isteğe bağlı sigorta primlerinin takip eden ayın sonuna kadar ödeme zamanı var diyor ama SGK aynı ay içinde ödeme hatasını aynen devam ettiriyor…
Ali TEZEL
2010 © sgkmevzuati.com